Навіть якщо ви встигли неабияк зіпсувати ваше волосся, в ваших силах допомогти їм відновитися.
Що вам допоможе правильно харчуватися, підтримуючи красу вашого волосся? Відповідь ви знайдете в цій статті.
Без сумніву, ви вже робите що-небудь для збереження вашої краси. Маски і бальзами для волосся, що не містять продуктів нафтохімії, SLS / SLES, парабени, мінеральне масло та іншу хімію, як загальновідомо – корисні для волосся. Але радикально змінити стан волосся може тільки здоров’я всього організму.
Можна «присісти» на дієту, але це не гарантує повноцінного харчування волосся і шкіри голови.
Дефіцит поживних речовин в організмі не зникне при дієті. Вчені-дослідники вже підтвердили той факт, що необхідно приймати натуральні добавки, фітокомплекси, що містять вітаміни, амінокислоти, мінерали, білки і багато інших корисних мікро- і макроелементи.
Брак в організмі цинку, заліза, селену і біотину є причиною випадання волосся.
При заповненні цього дефіциту в організмі, волосся набуває сили, і припиняється їх випадання.
За блиск волосся відповідає кератин, тобто амінокислоти, з яких, в основному, складається волосся.
Амінокислоти містяться в білку. Якщо вам траплялося бувати в селі і регулярно пити парне (а не кип’ячене) молоко, то ви могли помітити його безсумнівну користь і для вашого волосся. Дійсно, волоссю дуже потрібен білок, який можна отримати з різних джерел, найкращим з яких є рослинна їжа і некип’ячене нестерилізоване молоко і кефір. Найпростіша їжа: крупи, свіжі овочі, фрукти – здатна буквально «оживити» ваше волосся з тієї простої причини, що вона містить легкозасвоюваний білок, необхідний для «побудови» красивих сильних волосся.
При дефіциті цинку і селену в раціоні будь-нервове потрясіння створює небезпеку появи сивини і випадання волосся.
Збагачення їжі цинком і селеном дозволяє краще зберегти і навіть відновити колір волосся.
Цинк міститься в печінці, яловичині, м’ясі птиці, горіхах, сирі, креветках і крабах, а селен – в топінамбурі (земляний груші). Селеном багаті також часник, гриби, насіння соняшнику і кабачки, але найбільше вміст селену саме в земляний груші. Крім збереження кольору волосся і захисту від передчасної появи сивини, селен зміцнює імунну систему і захищає організм від важких металів і токсинів.
Не тільки для ваших нігтів і кісток потрібен кальцій, він життєво важливий для здоров’я і росту вашого волосся. Поглинання великого обсягу солодкої їжі і куріння знижує засвоєння кальцію, а частенько і руйнує вже наявний в організмі кальцій. Лідер за змістом кальцію – капуста, також він є в часнику і нестерилізованих молочних продуктах. Приголомшливо багато кальцію в кунжуті, особливо гарні насіння чорного кунжуту.
З якої причини для вашого волосся будуть корисні банани, пшоно, соя, картопля і пророщена пшениця? Крім інших мікро- і макроелементів, дані продукти багаті магнієм, що сприяє скороченню і розширенню судин, а значить, кровообігу. Здоровий кровообіг також дуже важливий для краси волосся.
Якщо ви хочете, щоб волосся не ламалися і стали пружними, як струна, включіть в свій раціон вершкове масло, морква, абрикоси та ін. В них міститься вітамін А, який і робить волосся міцними, блискучими і пружними.
Ви коли-небудь гладили кішку? І якщо так, то вам би, безсумнівно, хотілося б мати такі м’які розкішні і гладке волосся, як котяча шубка. Кішці дуже пощастило: в її організмі виробляється вітамін С, завдяки якому котяча шерсть така красива. У людей, на жаль, вітамін С в організмі не виробляється, але він при цьому вкрай необхідний для збереження здоров’я і молодості всього організму в цілому.
Захист волосся від стресу, сприяння засвоєнню заліза, збереження капілярів чистими і здоровими – все це властивості вітаміну С, який також допомагає волоссю бути шовковистим і м’якими.
Лідер за вмістом вітаміну С – солодкий (болгарський) перець і листова зелень. Також його багато в мандаринах і шипшині.
Навіщо жінки фарбують волосся? Причин може бути багато, в числі яких не останнє місце займає посивіння або невиразний колір власного волосся.
Вітаміни групи В, фолієва і пантотенова кислоти допомагають зберегти колір волосся.
Споживання пророслих зерен злакових допомагає запобігти раннє посивіння і зберегти природний колір волосся надовго. Крім пророслих зерен корисні зелений горошок, сочевиця, волоські горіхи, нешліфований рис і пивні дріжджі. Останнє не варто вживати при підвищеній вазі. У цих продуктах міститься вітамін біотин, фантастично зберігає здоров’я і молодість всього організму в цілому, і волосся зокрема.
Про наступний вітаміні ви знаєте не з чуток. ЗМІ в рекламах соняшникової олії зробили вітамін Е відомим засобом збереження молодості. Яким чином вітамін E сприяє підтримці молодості?
Вітамін Е відповідальний за здоровий кровообіг і імунітет, тому дуже корисний для волосся.
Крім соняшникової нерафінованої олії, вітамін Е міститься в горіхах, пророслих зернах пшениці. Вітамін E відповідає за ріст волосся і оберігає їх від випадання.
Наслідки від стресу і від прийому деяких контрацептивів однакові – випадання волосся. В такому випадку слід вчитися мудрості, щоб відмовлятися від небезпечної хімії, і збереженню спокою, а щоб це було зробити легше, допоможе ставитися до себе і до людей з любов’ю.
Щоб поліпшити кровообіг, можна масажувати шкіру голови.
Існують різні види масажу, найефективніший, який використовується в салонах краси – це масаж подушечками пальців обох рук з протилежних країв «власний шапки» у напрямку до верхівки. Також ефективно акуратне розтирання шкіри голови сухим махровим рушником. Головне – не чекати швидкого ефекту від масажу і робити його регулярно. Попереджаємо: масаж не можна проводити при жирній себореї і деяких інших захворюваннях шкіри голови.
Чого ви хочете і чим керуєтеся, коли вибираєте шампунь, бальзам, лак і будь-який інший засіб для волосся. Звичайно ж, ви будете шукати кошти, на яких реклама обіцяє те, що вам потрібно. Але що дійсно ви зможете отримати від ваших коштів для волосся? Чи здатний, наприклад, ваш шампунь виправдати ваші очікування?
Шампуні c жорстким ПАР (миючі речовини, просвітників піни), такі як SLS і SLES, мають сильно лужне середовище, яке сприятиме тому, що лусочки кутикули “розкриваються” і “відстовбурчуються”, деякі навіть обсипаються. В результаті волосся ушкоджується, гірше розчісується.
Після миття звичайними шампунями волосся втрачає свій блиск і “жвавість”, покриваються сольовим нальотом (що складається, в основному, з солей кальцію і магнію), стають більш тьмяним.
Хороший шампунь, в складі якого – м’які пави (на основі масел, амінокислот, цукру), повинен відшкодовувати втрату вологи і поживних речовин; підвищувати еластичність волосся; захищати кутикулу волоса і пригладжувати лусочки кутикули; не робити волосся надто важкими; знімати статичну електрику з волосся; надавати волоссю шовковистість. Такі шампуні повинні мати слабокислу середу (в районі рН 5,5), що є природним для нашої шкіри і волосся. При цьому деякі шампуні можуть навіть і не утворювати рясної піни, однак ефективність їх від цього не зменшується.
рекомендації:
Намилювати волосся один раз недостатньо, необхідно це робити як мінімум два рази. Це пов’язано з тим, що при першому намилюванні з волосся видаляється тільки частина бруду, пилу і шкірного сала.
– Миття голови рекомендується поєднувати з масажем волосистої частини голови. Відомий лондонський стиліст-перукар Пол Уіндл зазначає: “Самою основною причиною тьмяного волосся є надмірна кількість шампуню і недостатнє – води”.
– Також не рекомендується мити голову дуже гарячою або дуже холодною водою. Чим жирніше волосся, тим прохолодніше повинна бути вода.
Зараз ви прочитаєте інформацію, яка здасться вам нереальною. Лікарі радять змивати шампунь кількістю води в 10 (десять) разів більше, ніж та кількість, яку ви використовували, щоб намочити волосся і намилити їх. Можливо, це важко зробити, але саме така кількість води здатна змити шампунь.
Краще користуватися натуральним шампунем, так як ви все одно повністю його не змиєте. А якщо на волоссі залишиться натуральний засіб, то з вашими волоссям все буде добре.
Наостанок, хочеться додати, що всі перераховані вище рекомендації гарні тільки при регулярному застосуванні, а не час від часу, так як волосся легше зберегти здоровими, ніж лікувати. А вже якщо існує необхідність у відновленні волосся, то без сталості вірності обраним стратегіям просто не обійтися.
Написати коментар